Babası çetelere satmıştı: Umudumu hiç yitirmedim

Rakel, Türkan, Emel ve diğerleri

Rojava’da ‘Kadından Kentler’ kuruluyor

‘Kadınlar onları saçlarıyla süpürecek’

ÖRGÜTLÜLÜK BÜYÜTÜLMELİ

Müzik özgürleştirir

‘Kürt kadınlar ilham kaynağımız’

Kadın

Serî Hilde ruhuyla örgütlenmeye

23.01.2018
Avrupa’nın birçok kentinde kadın meclisleri yıllık kongrelerini gerçekleştirerek yeni üyelerini seçti.

Efrîn’i de Kobanê gibi SAHİPLENECEĞİZ

23.01.2018
Türk devletinin Efrîn’i işgal girişimini DAİŞ saldırılarının bir uzantısı olarak değerlendiren kadınlar, ‘Efrîn’i Kobanê ruhuyla sahipleneceğiz” dedi.

Kadınlar OHAL’e karşı: Yaşamlarımızdan vazgeçmiyoruz

23.01.2018
OHAL’in kadınlara yansımasını, “Bir yere gittiğimiz zaman acaba başımıza ne gelecek korkusu yaşıyoruz” sözleriyle özetleyen Adana’daki kadınlar, kaldırılması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

En az 100 bin kız çocuğuna eğitim imkanı

23.01.2018
Nobel ödüllü Malala Yousafzai, Apple'ın CEO'luk görevini üstlenen Tim Cook ile beraber Afganistan, Pakistan, Nijerya ve Türkiye gibi yerlerde çocukların eğitimi için girişim başlatıyor.

9 gündür komadaydı yaşamını yitirdi

23.01.2018
Dîlok’ta eşi tarafından 38 yerinden bıçaklanıp işkenceye maruz bırakılan Neslihan Kaya 9 gün sonra yaşamını yitirdi.

‘Kadınlar onları saçlarıyla süpürecek’

22.01.2018
Reqa’nın özgürleştirilmesi sürecinde yaşamını yitiren QSD’li Çağla Uzun’u annesi Sever Uzun anlattı. Uzun, Efrîn’e yönelik saldırılara ilişkin de “Kadınlar saçlarının rüzgarlarıyla onları süpürecek” dedi.

Duisburg meclisinde ikinci dönem

22.01.2018
Geçtiğimiz yıl Duisburg’da kurulan Şehit Asya Yüksel Kadın Meclisi, 2’inci kongresini gerçekleştirdi. Efrîn Direnişi’ne adanan kongrede, Meclis Sözcüsü Besra Uzun ve TJK-E aktivisti Zeynep Dersim birer konuşma yaptı. Kadınlar için örgütlülüğün önemine değinen Dersim, “Bunun örneği Rojava'daki YPJ gücüdür, Efrîn'de faşist TC’ye karşı direnişin başını çekenlerdir” dedi.

Mor Dayanışma’dan örgütlenme kampanyası

22.01.2018
Geçtiğimiz Aralık ayında “Ya özgürlük ya özgürlük” şiarıyla kadın konferansı gerçekleştiren Mor Dayanışma, yeni dönem örgütlülük çalışmalarına hız verdi.

Kadınlar çocuk istismarına karşı eylemde

22.01.2018
İstanbul’da bir hastanede 5 ayda 115 çocuğun hamile olarak başvurduğunun ortaya çıkması üzerine İzmir ve Sakarya’da kadınlar sokağa çıktı. Yaşanan durumun kabul edilemez olduğunu söyleyen kadınlar, çocuk istismarının üzerinin örtülmesine izin vermeyeceklerini söylediler.

Kadınlar bu yıl da kazan kaldırdı

22.01.2018
Yüz binlerce kadın bir yıl sonra yeniden dünyanın dört bir yanında Kadınlar Yürüyüşü için sokaktaydı. Ücret ve sağlık konularında eşit haklar isteyen ve cinsel tacizleri kınayan kadınlar, kadınların daha fazla siyasete dahil olması için çağrıda bulundu.