Bu devrimin bir parçasıyım

Kürt kadınları için birleşin!

Dedesi Franko’ya karşı savaştı İki oğlu Rojava’da

Nadire Yoslun Dersim’e uğurlandı

Kadın direnişinin yüzü olacağız

24 saat eylem örgütlülük

8 Mart kadınlarının yüreği Efrîn için attı

Kadın

Dedesi Franko’ya karşı savaştı İki oğlu Rojava’da

17.03.2018
“Ben bir anayım; yüreğim sızlar ama verdikleri karara saygı göstermezsem kendimle çelişmiş olurum. ‘Gitmeyin’ desem; ‘sen değil miydin bize enternasyonalizmi, halkların kardeşliğini, ezilen insanlarla dayanışmayı öğreten’ demezler mi? Çocuklarıma hem saygı hem de hayranlık duyuyorum. Onlara başarı dilemekten başka bir seçeneğim yok.”

Sözün bittiği yerdeyiz

17.03.2018
HDP Milletvekili Hüda Kaya, Meclis’te yaptığı konuşmada son 16 yılda artan cinsel istismar ve saldırılara dikkat çekerek, “Din alimi diye geçinen şarlatanların sapıklıkları karşısında artık sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

Adîle Xanim’dan devraldığı geleneği sürdürüyor

16.03.2018
Tarihi boyunca acılarla sınanmış Helebce’de 4 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten Kwestan Akram Faraj, kendisini kente verdiği hizmetlerle nam salmış Helebceli Adîle Xanim’ın bir ardılı olarak görüyor. Kenti acıların süzgecinden geçmiş bölge kadınına benzeten Akram, “Bu kentin değerini ancak bir kadın bilebilir” diyor.

Yoslun toprağa verildi

16.03.2018
Almanya’nın Rüsselsheim kentinde yaşamını yitiren kadın hakları aktivisti Nadire Yoslun, memleketi Dersim’de düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kadınlar Efrîn için buluşuyor

16.03.2018
KNK öncülüğünde Kürdistan’ın dört parçasından kadınlar “Efrîn’i sahiplenmek için” bir araya gelerek bir eylem takvimi çıkartacak.

Kadın direnişinin yüzü olacağız

15.03.2018
JIN TV’yle kadınları özgürlüğe doğru akıtacağız. Yok edilen kadın tarihini, yok edilen yaşamı tekrar dirilteceğiz. Çok dilliliği ve kültürlülüğü kadınlarla birlikte yaşayacağız. Nerede kadın varsa ulaşıp, onların gözü ve kulağı olacağız.”

Nadire Yoslun Dersim’e uğurlandı

15.03.2018
Almanya’nın Rüsselsheim kentinde Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Nadire Yoslun, semah ve deyişler eşliğinde yapılan kitlesel tören ardından memleketi Dersim’e uğurlandı.

Kadınlar film yapmalı

15.03.2018
Kadınların film yapmasının politik bir eylem olduğunu belirten İran, Tunus ve Kanadalı yönetmenler, “Çektiğimiz filmlerle kadınların var olduğunu gösteriyoruz” dedi.

Nadya Murad’dan Efrîn çağrısı Aynı dehşeti DAİŞ de yaptı

15.03.2018
Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Nadia Murad, Efrîn’de etnik temizlik yapılmak istendiğini belirterek Birleşmiş Milletler, (BM), Avrupa Birliği (AB) ve BM Güvenlik Konseyi’ni göreve çağırdı.

Neo-liberal kapitalist toplumsal cinnet tablosu!

14.03.2018
Dünya Ekonomi ve İşbirliği Kalkınma Örgütü’nün verilerine göre dünyada eşi veya eski eşi tarafından fiziksel şiddete maruz bırakılan kadınların oranı yüzde 39.3. Yaşanan şiddet sonucunda yaralanan kadınların oranı yüzde 27. Yaşadığı şiddeti kimseye anlatamayan kadınların oranı ise yüzde 48.