KCDK-E’den provokasyonlara karşı uyarı

KCDK-E, Türk devletinin, Avrupa kamuoyunun desteğini kazanan Efrîn eylemlerinde provokasyon planladığına dikkat çekerek, tüm kesimleri uyardı.

13 Mart 2018 Salı | Haber

KCDK-E, Türk devletinin, Avrupa kamuoyunun desteğini kazanan Efrîn eylemlerinde provokasyon planladığına dikkat çekerek, tüm kesimleri uyardı. 

Yazılı açıklama yapan KCDK-E Eş Başkanlık Divanı, Avrupa’daki Kürdistanlıların, Efrîn saldırısına karşı eylemlerinin kamuoyunun desteğini kazandığına dikkat çekti. Açıklamada, “Avrupa Efrin’i Sahiplenme Platformu’yla birlikte ya da Avrupalı kurum ve organizasyonların öncülüğünde gelişen eylem ve etkinliklerle tüm ülkelerde geniş çevrelerin desteğini ve sempatisini kazanan Efrîn direnişi, AKP hükûmetinin provokasyonlarıyla tersine çevrilmeye çalışılıyor” denildi.


‘Direnişe desteği önlemek istiyor’

Açıklamada şunlar kaydedildi: “KCDK-E olarak iki hafta önce yaptığımız açıklamalarla provokasyonlara dikkat çekerek kamuoyunu uyarmıştık. Bize ulaşan bilgiler ve belgeler, AKP’nin, Avrupa’da Kürt kurumlarının eylemlerinde veya onlar adına çeşitli provokasyon ve şiddet saldırıları yapmayı, Kürt kurumlarını ve Efrîn eylemlerini kriminalize etmeyi, Efrîn direnişine oluşan sempatiyi ve kamuoyu desteğini tersine çevirmek için büyük provokasyonları planladığını gösteriyor.

İnsanlık değerleri için mücadele eden Efrîn direnişi, Efrîn’i sahiplenme mücadelesi, insanlara zarar veren her tür eylem ve girişimi reddeder. Bu tür provokasyon ve saldırı girişimleri Kürtlerin onurlu mücadelesine hizmet etmez. Bu tür eylemler ve insanlığa karşı saldırı girişimleri Türk devletine hizmet eder ve zaten Türk devletinin mayasında da bu vardır.

Şimdi de Avrupa’da oluşan Efrîn direnişini sahiplenme ve desteklemeyi terse çevirmek istemektedir. Tüm yapılarımız ve dostlarımız bu provokasyonlara müsaade etmesinler.Eylemlerimizin içine sızmak isteyen AKP ve Türk MİT elemanlarının provokasyonlarına karşı uyanık olalım. Bu tür provokatörleri tespit ettiğimizde ilgili güvenlik birimlerine verelim ve avukatlar vasıtasıyla onlara karşı hukuku davalar açalım.”   


354

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA