HPG vurdu operasyon bitti!

Serhat bölgesinde son dönemlerde Türk ordusuna karşı başarılı eylemler gerçekleştiren HPG ve YJA-STAR gerillaları 4 Mart günü Doğubeyazıt’ta 9 asker öldürdü.

06 Mart 2018 Salı | Haber

HPG Basın İrtibat Merkezi, Ağrı’nın Doğubeyazıt (Bazid) ilçesinde gerçekleştirilen eylemde 9 askerin öldürüldüğünü açıkladı. Ölen askerlerden birinin ‘Birlik Komutanı’ olduğu bildirildi.

HPG gerillası 4 Mart günü Doğubeyazıt’ta düzenlediği eylemin detaylarını yaptığı açıklamayla duyurdu:

‘’3 Mart günü işgalci TC ordusu Ağrı’nın Bazid ilçesine bağlı Demirkapı alanında insansız hava araçları desteğinde bir operasyon başlattı. Güçlerimiz, Devrimci Zafer Hamlesi kapsamında 4 Mart günü operasyona çıkan düşman birliklerini denetime aldı. Bir süre denetimde tutulan düşman birlikleri aynı gün saat 15.20 sularında güçlerimizce hedeflendi. Yakın mesafeden yoğun ateş altına alınan düşman askerleri mevziilerini bırakmıştır. Eylemde etkili bir şekilde vurulan düşman birliğine ait 2 mevzii tümden imha edilmiş ve 1’i birliğin komutanı olmak üzere 9 düşman askeri öldürülmüştür. Eylem ardından alanı obüs ve havan topları ile bombalayan işgalci TC ordusu, ölü ve yaralı askerleri de alandan uzaklaştırmıştır.’’


Çukurca ve Şemdinli’de eylem

HPG gerillaları, 3 Mart günü saat Hakkari’nin Çukurca (Çelê) ilçesine bağlı Koordine tepesinde konumlanan Türk ordusuna yönelik bir eylem düzenlendi. Eylemde Türk ordusunun kayıpları hakkında bilgi alınamadığı bildirildi.

Öte yandan Şemdinli (Şemzînani) ilçesine bağlı Kanîreş tepesinde konumlanan Türk askerlerine yapılan eylemde darbe vurulduğu bildirildi. 


 ANF/BEHDİNAN


2335

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA