Londra Zilan Festivali'ne hazır

Londra’da 24 Haziran-1 Temmuz günleri arası Zilan Kadın Festivali düzenlenecek. 'Özgür Kadınla Özgür Toplumu İnşa Edelim' sloganıyla yapılacak festival, çocuk şenliği, panel ve konserler şeklinde gerçekleştirilecek.

17 Haziran 2017 Cumartesi | Kadın

SUNA ALAN / LONDRA


İngiltere'nin başkenti Londra’da Roj Kadın Meclisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Zilan Kadın Festivali’nin bu yıl 14’üncüsü düzenleniyor. 24-30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek festivalin bu yılki sloganı, 'Özgür Kadınla Özgür Toplumu İnşa Edelim'.

Roj Kadın Meclisi tarafından 24 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin hazırlıkları son aşamaya geldi. 

24 Haziran tarihinde 16 Bull Lane N18 1SX adresindeki park alanında çocuk şenliği ile festivalin startı verilecek. 30 Haziran tarihinde saat 16.00'da HDP kadın milletvekilinin katılımı ile Kürt Toplum Merkezi'nde (KCC) gerçekleştirilecek ''Jineoloji'' konulu panelin yanı sıra Kürt kadın giysileri defilesi, müzik ve yöresel yemeklerin sunumu yapılacak. Festivalin finali ise 1 Temmuz tarihinde saat 16.00'da yine Kürt Toplum Merkezi'nde (KCC) sanatçılar Zozan Zudem, Deniz Deman ve Pınar Yıldız'ın katılımıyla gerçekleştirilecek konser ile tamamlanacak. Festivalin final konseri kapsamında sinevizyon, davul ve zurna, folklor gibi kültürel etkinliklere de yer verilecek. 

Roj Kadın Meclisi tarafından yapılan açıklamada, festivale her kesimden kadının davetli olduğu ifade edilirken, Ortadoğu’da Kürt kadının öncülük ettiği devrim ile özgür bir toplumun inşa edildiğine vurgu yapıldı.

 Festival Programı

* 24 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’te çocuk şenliği

* 30 Haziran Cuma günü Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nde saat 16.00'da jineoloji konulu panel

* 1 Temmuz Cumartesi günü yine Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nde saat 16.00'da Zozan Zudem, Deniz Deman ve Pınar Yıldız’ın katılımıyla konser gerçekleştirilecek.


645

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA