Kadın yoldaşlığının fotoğraf karesine yansıması

Dortmund'da buluşalım

4. Sakine Cansız Kadın Festivali’nden mesaj: Tek bir cephe olalım

Fransa’da çatı örgütlülüğüne doğru

Kışanak'ın duruşması için çağrı

Londra Zilan Festivali'ne hazır

TJK-F kuruluşunu ilan etti

Kadın

HDK’li kadınlar: Tecride direnmek faşizme direnmektir

22.06.2017
Öcalan’a uygulanan ağırlaştırılmış tecride tepki gösteren HDK’li kadınlar, tecridin aslında Öcalan üzerinden tüm topluma uygulandığını; barış fikrine, birlikte yaşama iradesine ve halklara karşı olduğunu söyledi.

Şiddet dolu 9 yılın ardından yeni yaşamını kurdu

22.06.2017
Evliliğinin ilk günlerinde başlayan şiddet dolu 9 yılın ardından boşanarak kendine ve 2 çocuğuna yeni bir yaşam kuran Yasemin Balaban, "Yeter ki kadınlar kendilerini eve kapatmasın, yaşadıklarına boyun eğmesin.

Erdin üzüm yaprağı kadının elinde eşsiz tadına kavuşuyor

22.06.2017
Erdîş üzümü bağ yaprakları uzun ve çetin geçen kış aylarında sofralardaki yerlerini almak için kadının bereketli elleri ile salamura tarzında tuzlu suda saklanarak, kışa hazırlık yapılıyor.

Saldırgan erkekten bildik savunma: Tahrik oldum

22.06.2017
İstanbul Pendik’te bindiği otobüste bir kadına ‘mini etek’ giydiği için saldıran Ercan Kızılateş, emniyetteki ilk ifadesinde ‘tahrik oldum’ diye savundu.

Yerel kooperatifler yaygınlaştırılacak

21.06.2017
Kuzey Suriye’de, kadın ekonomisini geliştirmek için Kuzey Suriye Kadın Ekonomi Koordinasyonu kuruluyor. Konferansta kadın ekonomisinin alt yapısını sağlamlaştırılmasına, yaygın olarak yerel kooperatiflerin oluşturulmasına dair kararlar da alındı.

Roj Kadın Meclisi çocuk şenliği düzenliyor

21.06.2017
İngitere'nin başkenti Londra'da çalışmalarını yürüten Roj Kadın Meclisi'nin bu yıl 14'üncüsünü gerçekleştireceği Zilan Kadın Festivali, 24 Haziran Cumartesi günü 16 Bull Lane N18 1SX adresindeki park alanında çocuklar için düzenlenecek bir şenlik ile startını veriyor.

Heleb’te Genç Kadın Meclisi

21.06.2017
Suriye’nin Heleb kentinde Genç Kadın Meclisi kuruldu. Genç Kadın Hareketi, Şêxmeqsud Mahallesi’nde bulunan Rojava Gençlik Birliği’nin Şehîd Xemgîn Cûdî Merkezi salonunda öğretmenler ve Kürt, Türkmen ve Arap gençlerinden oluşan genç kadınlarla bir araya geldi.

Tutuklulara kamerasız odada şiddet

21.06.2017
Şırnak T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan kadınlar, hastaneye götürülen 2 arkadaşlarının kameranın olmadığı bir odada sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldığını belirtti.

Dortmund'da buluşalım

20.06.2017
Festival Tertip Komitesi, Almanya, Belçika, Hollanda ve Fransa'da yaşayan kadınları, gelenekselleşmiş Uluslararası Zilan Kadın Festivali'ne güçlü katılmaya çağırdı.