1 değil, 67 asker savaş dışı

Şehir savaşçılarıyla bir gün

Kürt siyasetçi Aslan hastanede

Bedeli ağırdı ama kazandık

Gerilla vurdu, operasyon bitti

Anarşist Dr. Wilk Reqa’ya gitti

Rehn kenarında Kürt baharı

Haber

Erdoğan’a boyun eğmeyin

20.09.2017
Almanya Türkiye’nin şantajlarına boyun eğdi. Kürtler ve dostlarını buluşturan 25.Uluslararası Kürt Kültür Festivali’nden ardından Türkiye’nin Almanya üzerinde oluşturduğu baskıdan sonra Federal İçişleri Bakanlığı, PKK yasağı kapsamının genişletilebileceği mesajını verdi

Muhalefet sözünü sakınmamalı

20.09.2017
Tutuklu halde 196 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı son olarak ziyaret eden Ankara Tabip Odası (ATO) üyesi Dr. Onur Naci Karahancı, ikisinin de kararlı olduğunu belirterek, ”Toplumsal muhalefete büyük görev düşüyor. Muhalefet daha net olup sözünü sakınmadan söylemeli ki çözüme ulaşılabilsin” dedi.

Demirci yaşamını yitirdi

20.09.2017
25.Uluslararası Kürt Kültür Festivali’nden dönerken trafik kazası geçiren Kürt yurtseveri Abdul Haluk Demirci yaşamını yitirdi.

İtalya’dan Rojava’ya destek

20.09.2017
İtalya’nın Aprilia şehrinde, İtalyan eğitimcilerin katılımıyla Rojava’yla dayanışma etkinliği düzenlendi. İtalyan ünlü düşünür, siyasetçi ve sosyalist kuramcı Antonio Gramsci’nin evindeki, İtalyan Dostluk Komitesi’nin organize ettiği etkinlikte Rojava’daki alternatif eğitim sisteme ilişkin seminer verildi.

Türkiye, İdlib’i işgale hazırladı

20.09.2017
İdlibli siyasetçi İhat Hatip, Türk devletinin İdlib’e girerek 3-4 yıldır çetelerle ektiğinin meyvelerini toplamak istediğini söyledi.

Federasyonda inançlar özgürdür

20.09.2017
İslam dini adına hareket ettiğini söyleyen Türk patentli çetelerin verdiği zarara karşın Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu'nda herkes dinini özgürce yaşayabiliyor.

Şehba'da yeni bir heyecan

20.09.2017
Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu'nda komün seçimleri için hazırlıklar son aşamada. Şehba Yüksek Seçim Kurulu Üyesi Hüseyin Velo, “Şehba kantonundaki seçimler demokratik bir biçimde geçecek" dedi.

Yaralı çocuk için şehit düştüler

20.09.2017
İki YPG savaşçısı, yaralı bir çocuğu kurtarmaya çalışırken şehit oldu.

Ömeryan köyleri ablukada

20.09.2017
Nusaybin’e bağlı Çalı (Cale) köyünde çıkan çatışmanın ardından 14 bölgede yasak ilan edildi. Yasakla birlikte Ömeryan bölgesinde yangın çıktı. Yasağın ilan edilmesi ile bölgeyi ateşe veren askerler, köylülerin pencerelere çıkmasına dahi izin vermiyor.

Operasyonlara karşı eylemler

20.09.2017
HPG, Bitlis’te 2 askerin öldürüldüğünü, Mardin’de ise bir tankın darbelendiğini duyurdu.