Halk Mahkemesi yarın başlıyor

Erdoğan baş sanık

Türk devlet terörü Halk Mahkemesi’nde

Melenchon’dan Macron’a: Derhal harekete geç

Hollande: Efrîn hava sahası Türkiye’ye kapatılsın

YPG/YPJ flamaları yasaklanamaz

BM’den Efrîn uyarısı

Dünya

Seferberlik sürüyor

19.03.2018
Efrîn, Avrupa ve dünyanın farklı bölgelerinde, direnişin sembolü olmaya devam ediyor. Kürtler, dostlarıyla birlikte yaklaşık 2 aydan bu yana adeta bir seferberlik havasıyla düzenledikleri eylemleri, hafta sonu da sürdürdü.

Türk devlet terörü Halk Mahkemesi’nde

17.03.2018
Paris’te Türkiye’nin savaş suçlarının yargılandığı Daimi Halk Mahkemesi’nde 34 sivilin savaş uçaklarıyla katledildiği Roboskî’nin tanıkları konuştu. Faili meçhuller, basına yönelik saldırılar, DEP saldırısı “devlet terörü” başlığı altında ele alındı.

Türk işgali hukuka aykırı ama yaptırım olmaz!

17.03.2018
Almanya Federal Hükümeti, Türk devletinin Efrîn işgal hareketinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu kabul etse de Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören önergeyi reddetti.

Erdoğan baş sanık

16.03.2018
Türk devletinin savaş suçlarının yargılandığı uluslararası mahkeme, dün Paris’te başladı. Paris katliamı ve öz yönetim direnişlerindeki katliamların da yargılandığı mahkemede baş sanık ise Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan.

BM’den Efrîn uyarısı

15.03.2018
Cenevre’de BM Suriye Uluslararası Bağımsız Soruşturma Komisyonu Başkanı Paulo Sergio Pinheiro “Efrîn’deki şiddetin artması bizi endişelendiriyor. Komisyon olarak saldırıların siviller üzerinde etkili olacağı uyarısında bulunuyoruz” Türk devletinin yapmak istediği işgal ve soykırıma dikkat çekti. Türk temsilci ise işgali savundu.

Sivillere saldırı haklı gösterilemez

15.03.2018
Fransa Dışişleri Bakanı Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Parlamento’da Efrîn ile ilgili gelen soruları yanıtladı. Drian, “Hiçbir sınır güvenliği ve onu koruma ihtiyacı, sivillere dönük bir saldırıyı haklı gösteremez” dedi.

Halk Mahkemesi Türkiye’yi yargılayacak

15.03.2018
Türk devlet yetkililerinin işlediği suçların yargılanacağı Uluslararası Tribunal toplantısını bugün ve yarın Paris’te gerçekleştirecek. Kürtleri konu alan ilk Uluslararası Halk Mahkemesi’ne öncülük eden ise merkezi Almanya’da bulunan Uluslararası İnsan Hakları ve Demokrasi Derneği (MAF-DAD).

Halk Mahkemesi yarın başlıyor

14.03.2018
Türk devletinin savaş suçlarının yargılanacağı Halk Mahkemesi yarın Paris’te başlıyor. Mahkemeye öncülük eden kurumlar dün Paris Barosu’nda basın toplantısı düzenledi.

Almanya’da AKP’nin çetesine polis baskını

14.03.2018
DAİŞ ve El Kaide işbirlikçisi AKP’li Türk Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın Almanya’daki çetesi ‘Osmanen Germania-Almanyalı Osmanlılar’a polis, dün sabah 3 eyalette baskın düzenledi.

Ciwanên Azad: AKP’nin provokasyonlarına dikkat

14.03.2018
Ciwanên Azad Koordinasyonu Efrîn’i sahiplenmek için sokağa çıkan Kürtler ve dostlarını, Efrîn’i sahiplenme eylemleri sırasında AKP ve MİT’e bağlı çetelerin olası provokasyonları konusunda duyarlılığa davet etti.