Zarrab davası krizin parçası

AKP Zarrab’tan muzdarip

Soçi, Cenevre ve Astana’ya alternatif olur mu?

Fransız yargısında Türk izi

Jamaika koalisyonunda bu hafta da sonuç yok

Soçi’nin mutsuzu Erdoğan

Fransız savcı coştu: Fişleyelim o da yetmez izleyelim

Dünya

Soçi’nin mutsuzu Erdoğan

24.11.2017
Erdoğan Soçi Zirvesi’ne kendi isteği ile değil Putin’in isteği üzerine kerhen katıldı. Erdoğan belirleyen değil, edilgendir. Erdoğan, Astana’da terörün sponsoru olarak tescil edildi. Rusya’nın yörüngesinde siyaset yapmaya mecbur.

Cenevre hazırlıkları başladı Tüm taraflar yer almalı

24.11.2017
Suriye’deki iç savaşın sonlandırılması ve çözümün sağlanması için düzenlenen Cenevre toplantılarının 8.turuna katılacak Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) heyetini belirlemek için Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde toplantıların 2.si önceki gün yapıldı.

Spiegel: Gabriel’in Hewlêr gezisi engellendi

24.11.2017
Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre Irak yönetimi, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in arabuluculuk için Kürt bölgesine yapacağı ziyarete engel oldu.

11 kişi daha terör listesinde

24.11.2017
Katar’a ambargo kapsamında, Dünya Müslüman Alimler Birliği ve Dünya İslam Konseyi ile 11 kişi daha terör listesine alındı.

Fransız yargısında Türk izi

23.11.2017
Paris Adalet Sarayı’nda görülen davada Kürt siyasetçilere ceza verildi. Verilen cezalar, Fransa’nın 2006’dan beri Türk devletinin etkisiyle Kürtlere dönük kriminalizasyon politikasının bir parçası. Ceza alan Kürt siyasetçilerden Abdullah Öcalan, “Bu dava düşmeliydi. Türkiye ve Fransa’nın ticari ilişkilerinin mahkeme salonunda yansımasını gördük” dedi.

Hariri istifasını askıya aldı

23.11.2017
Suudi Arabistan’dayken İran ve Hizbullah’ın ülkesini karıştırdığını ve bu güçlerin kendisine dönük komplo içinde olduğunu belirterek istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri, ülkesine döndü.

Washington’dan Erdoğan’a: Hikaye, saçma

23.11.2017
Birleşmiş Milletler’in İran’a yönelik ambargosunu AKP hükümeti ile gerçekleştirdiği ortaklıkla delmek, ABD bankalarını dolandırmak ve karapara aklamakla suçlanan ve ABD’de tutuklu bulunan Türk ve İran vatandaşı Reza Zarrab’ın davası yaklaştıkça iki ülke arasındaki gerilim de tırmanıyor.

Zarrab’tan önce Kalın itirafçı

23.11.2017
Türk Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, France 24 haber kanalına verdiği mülakatta İran ile illegal ‘ticari ilişkiler’ gerçekleştirdiklerini itiraf etti. ABD’de tutuklu olan Reza Zarrab davasına ilişkin soruları yanıtlayan Kalın, davanın siyasi bir dava olduğunu ileri sürdü.

Soçi’de Putin-Esad görüşmesi

22.11.2017
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Soçi’de, Suriye’deki bugünkü durum ve tarafların pozisyonu konusunda İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve AKP’li Türk Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ile görüşmeye hazırlanırken, dün sürpriz bir şekilde Putin-Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad görüşmesi gerçekleşti.

Soçi, Cenevre ve Astana’ya alternatif olur mu?

22.11.2017
Rusya, Cenevre ve Astana görüşmelerinden sonra Soçi’de daha geniş katılımlı olarak planladığı Soçi Suriye Halkları Kongresi ile birlikte Suriye sorununa köklü çözüm getirerek alanda etkisini artırmak istiyor.