Boş tenekeden fazla ses çıkıyor

Ölüm makinaları taliplerine vardı

İnsanlık Şenliği 87 yaşında

Türkiye'ye silah satışı beklemede

Seçim öncesi hamle

ABD'den S-400 kaygısı

Kayıplar için mekanizma kur

Dünya

Suriye: Türkiye terör finansörü

20.09.2017
BM İnsan Hakları Oturumları’nda söz alan Suriye BM heyeti, Türk devleti başta olmak üzere bölgesel birçok gücün hala terörist grupları finanse etmeye devam ettiğini söyledi.

Rohingyalar açlıktan ölebilir!

20.09.2017
Sivil toplum örgütü 'Save The Children', Myanmar'daki baskılardan kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakan bölgesindeki Rohingyaların, açlıktan ölebileceği uyarısını yaptı.

Kerkük’te Türk provokasyonu

20.09.2017
Güney Kürdistan’ın 25 Eylül’de yapacağı bağımsızlık referandumuna günler kala, Türkiye ve Güney Kürdistan’daki uzantılarının provokasyonları sürüyor.

Erdoğan'ın zoruna gitmiş!

20.09.2017
Türk Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye gitti.

Japonya patriot konuşlandırdı

20.09.2017
Japonya Kuzey Kore’den gelebilecek balistik füzelere karşı ülkenin kuzeyindeki Hokkaido adasına Patriot (PAC-3) füze savunma sistemi konuşlandırdı.

Kayıplar için mekanizma kur

19.09.2017
BM İnsan Hakları Konseyi, Türkiye’nin kayıplarla ilgili mahkemeler dışında bir mekanizma oluşturmasını istedi. Kabul edilen raporda, yeni kurulacak mekanizmanın doğru bir araştırma yapması ve defin yerlerini bulması istendi.

Basquiat’in eserleri duvarları süslüyor

19.09.2017
Graffiti sanatçısı Banksy, kendisi gibi bir graffiti sanatçısı olan Jean-Michel Basquiat’ın ‘Boy and dog in a Jonnypump’ adlı eserini Londra’da bir sergi salonuna yakın duvara çizdi.

Myanmar ordusu Arakanlıları suçladı

19.09.2017
Güney Doğu Asya ülkelerinden Myanmar’da yönetimdeki budistler ile bu ülkede yaşayan Müslümanlar arasındaki gerginlik devam ediyor.

Kuzey Kore sorunu Pentagon’a devredilecek

19.09.2017
ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, BM Güvenlik Konseyi’nin Kuzey Kore’nin nükleer programını kontrol altına alacak seçeneklerinin tükendiğini ve ABD’nin konuyu ABD Savunma Bakanlığı‘na (Pentagon) devredebileceğini söyledi.

İnsanlık Şenliği 87 yaşında

18.09.2017
Kürdistani kurumların da aktif katılımıyla bu yıl 87’incisi düzenlenen 3 günlük Fete du L’Humanite-İnsanlık Şenliği’nde yüzbinler bir araya geldi. Şenlikte, her türden sömürü ve teröre karşı sol kesimlerin birlikte mücadele yürütmesi istendi.