Erdoğan'ın bitişinin başlangıcı

YPG sembolü paylaşılabilir

Ajanlara ‘devlet güvenliği’

Efrîn zaferi müjdeleyecek

Diktatöre dur denilmeli

Sonuna kadar alanlardayız

Ebadi: İran’da halkın talebi demokrasidir

Dünya

Diktatöre dur denilmeli

23.01.2018
Suriye’de Kürtlerin, terörle mücadelede dünyaya örnek olduğunu belirten Fransız siyasetçiler, Erdoğan yönetimindeki Türk devletinin Efrîn’e yönelik işgal girişiminin kabul edilemeyeceğini, bu işgal girişime göz yummanın ise onursuzluk olduğunu vurguladı.

İsveç’te ‘Efrîn Direnişiyle Dayanışma Komitesi’ kuruldu

23.01.2018
Türk devletinin bombaladığı ve işgale hazırlandığı Efrîn halkıyla dayanışmak için İsveç’in başkenti Stockholm’de bir araya gelen Kürt, Türk, Asuri-Süryani ve Alevi örgüt ve partileri, ‘Efrîn Direnişiyle Dayanışma Komitesi’ni kurdu.

Can Dündar: Ülkem savaşta ben sürgünde

23.01.2018
Almanya’nın Hamburg kentinde Thalia Tiyatrosu’nun okuma günlerinin açılışına katılan Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar “Ülkem savaşta ben ise sürgündeyim” dedi.

Brezilya’dan Efrîn’e destek kapanyası

23.01.2018
Sömürgeci ve işgalci Türk devletinin Efrîn’e yönelik uluslararası alanda meşru olmayan saldırısı, dünyanın farklı bölgelerinde siyasi parti ve sivil toplum örgütleri tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Erdoğan’ın işaretiyle Afrika Gazetesi’ne saldırdılar

23.01.2018
Türk devleti uluslararası alanda hiç bir meşruiyeti olmayan Efrîn’e dönük işgal saldırısını sürdürürken, bu işgal saldırısına dönük en ufak karşıt görüşü de tahammülü yok. Kıbrıs’ta yayın yapan ve Türk devletinin Êfrin saldırısını ‘Kıbrıs’a Barış Harekatı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekatı… Türkiye’den bir işgal harekatı daha’ manşetini atan Afrika Gazetesi, faşistlerin saldırısına uğradı.

Delegeden Merkel’e yeşil ışık

23.01.2018
Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD), Bonn kentinde yaptığı kongresinde Angela Merkel’in başbakanlığında CDU ve CSU ile hazırlanan koalisyon mutabakatına onaya çıktı.

Sonuna kadar alanlardayız

22.01.2018
Türk devletinin Efrin'e işgal girişimi, İngiltere'den İsviçre'ye, Fransa'dan Kanada'ya kadar her yerde Kürdistanlılar ve dostları tarafından yapılan eylemlerle kınandı. "Bijî berxwedana Efrîne" sloganlarının susmadığı eylemlerde, işgale destek veren güçler de protesto edildi. İşgal sona erene ve Kürt halkı özgürleşene kadar eylemlerin devam edeceği vurgulandı.

Erdoğan'ın bitişinin başlangıcı

20.01.2018
Türk devletinin, daha önce Halep karşılığında İdlib pazarlığını şimdi de Efrîn karşılığında İdlib’e dönüştürdüğünü söyleyen PYD Sözcüsü Dr. Ciwan Mustafa, Erdoğan’ın Efrîn’de alacağı yenilginin, kendi sonunu sonunu hazırlayacağını söyledi.

‘Bölgede asıl güç Kürtler’

20.01.2018
‘DAİŞ’ten sonra Kürdistan’ın geleceğine bakış’ başlığıyla Paris Colonie Kültür Merkezi’nde Perşembe günü bir panel düzenlendi.

Yargıç, Sarraf ve Atilla’ya sordu: Yetkililerle ne konuştunuz?

20.01.2018
İran’a yönelik ambargoyu hayali gıda ticareti yaparak delme suçlamasıyla ABD’nin New York kentinde görülen davada Hakim Richard Berman, Reza Zarrab ve tek tutuklu sanık Halk Bank eski Genel Müdürü M.Hakan Atilla’dan ABD’li ve Türk yetkililerle yaptıkları görüşmeleri açıklamalarını istedi.