ABD, ÖSO’ya desteği kesti

Türkiye gerilimi tırmandırıyor

Desteksiz çeteler bitecek

Almanya telafi etmeli

Sol Parti'den net tavır talebi

‘Konya için taviz yok’

İdlib’te işler yolunda gitmiyor!

Dünya

İdlib’te işler yolunda gitmiyor!

25.07.2017
Suriye politikası her geçen gün darbe alan Türkiye için İdlib’te de işler yolunda gitmiyor. El Nusra’nın yönettiği Tahrir El Şam, Türkiye’nin Suriye’deki politikalarının önemli yürütücüsü bir başka El Kaide kökenli Ahrar El Şam’a büyük darbe vurdu. Ahrar’ın alan ve sınır kapısını rakip çeteye kaptırması, Türkiye’nin elini Suriye’de daha da zayıflattı.

'Türkiye AB değerlerine yakınlaşmalı'

25.07.2017
AB Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn "Eğer Türkiye AB'den bir karşılık almak istiyorsa o zaman AB değerlerine yakınlaşmalı" ifadesini kullandı.

İran ve Irak arasında yeni askeri anlaşma

25.07.2017
İran Savunma Bakanlığı, Irak Savunma Bakanı General İrfan Heyali ile İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehgan arasında yeni askeri anlaşmanın Tahran’da imzalandığını duyurdu.

Almanya telafi etmeli

24.07.2017
Sol Parti Milletvekili Hakan Taş, Almanya'nın geç de olsa Türkiye'ye karşı aldığı yaptırım kararlarını olumlu görüyor. Taş, Almanya'nın artık Türkiye ile kirli ilişkiyi sürdüremeyeceğini belirterek şu önerilerde bulunuyor: Yaptırımlar Almanya ile sınırlı olmamalı, Türkiye'de muhalefet desteklenmeli ve PKK yasağı kaldırılmalı.

Çevreciler Paris’te felaketi anlattı

24.07.2017
Doğanın kirlenmesi ve ortaya çıkan tahribata dikkat çekmek için Belçikalı sanat kolektifi, Paris Seine Nehri’nin kıyısında bir enstalasyon yaptı.

Desteksiz çeteler bitecek

22.07.2017
ABD’nin Suriye’deki gruplara destek programını sonlandırması ÖSO çetelerini oldukça zorlayacak. ÖSO ve bileşenlerinin biteceği şeklinde yorumlar yoğunlaşmış durumda. Rusya ise karardan memnun.

Kuveyt, İranlı diplomatları sınırdışı etti

22.07.2017
Katar ile diğer Arap devletleri arasında patlak veren kriz, Körfez’de farklı sorunları da tetikliyor. Katar krizi gündemdeki yerini korurken bir başka Körfez ülkesi Kuveyt, İranlı diplomatları sınırdışı etti.

Polonya Parlamentosu tartışmalı yasayı kabul etti

22.07.2017
Halkın tepkisine ve Avrupa Birliği’nin (AB) sert uyarılarına rağmen Polonya Parlamentosu, yargı bağımsızlığına darbe vuracak yasayı kabul etti. Parlamento’nun alt kanadı olan Sejm’de yapılan oylamada, 192 ‘hayır’ oyuna karşılık 235 ‘evet’ oyu çıktı.

Marshall, Türkiye’den çıkıyor

22.07.2017
Hollanda merkezli kimya şirketi Marshall, Türkiye’deki üretiminin bir kısmını yurt dışına taşıma kararı aldı. Bundan sonra Marshall’ın solvent bazlı ürünleri büyük ortak AkzoNobel’in yurt dışındaki fabrikalarından birinde üretilecek.

ABD, ÖSO’ya desteği kesti

21.07.2017
ABD, 2013’ten bu yana ÖSO’ya yardım programına son verdi. ABD’nin programı iptal etmesinin, Türkiye’nin elini zayıflatacağı belirtiliyor.